Whatsapp’ta mesajlar gitmiyor, Facebook ve Twitter’a neden girilmiyor?

yorum yok
269 kez görüntülendi okuma
4 Kasım, 2016

Sabah saatlerinde Whatsapp’ta mesajların gitmemesi ile fark edilen sorun vatandaşlar tarafından günün en merak edilen konularından biri oldu. Whatsapp’ta yaşanan sorunun ardından Facebook ve Twitter’da yaşanan bağlantı sorununun ardından internet erişimi tamamen yavaşladı. Peki Whatsapp’ta neden mesajlar gitmiyor? Facebook ve Twitter’da neden bağlantı yavaş? İşte bu sorunun cevabı..

Whatsapp’a özellikle sabah saatlerinde erişim tamamen koptu. Vatandaşlar mesajlarının gitmediğini fark edince Whatsapp’ta yaşanan sorun ortaya çıktı. Bununla birlikte Facebook ve Twitter gibi önemli sosyal mecralara da bağlanılamıyor. Whatsapp sorununun ardından insanlar neden girilemediğini merak ediyor. İşte Whatsapp bağlantı sorununun nedeni ve Facebook, Twitter yavaşlamasının sebebi

Vatandaşlar sabah saatlerinden beri Whatsaap ve Facebook Twitter’a erişim sıkıntı yaşıyor. Bu problemin ardından erişim sorununun nedeni merakla aranmaya başlandı.

Bu uygulamalar üzerinde herhangi bir mahkemeden çıkan erişim yasağı bulunmazken, yavaşlığın neden kaynaklandığı açıklanmadı. Ancak Türkiye genelindeki internet erişim sıkıntısının, Telekom’un alt yapısından kaynaklanan ve henüz nedeni açıklanmayan bir sebepten meydana geldiği öğrenildi.

Kullanıcıların bir kısmı Whatsapp’tan mesaj gönderemezken, kimi de gelen mesajları çok geç görebiliyor. Benzer şekilde VPN araçlarını kullanmadan sosyal medya mecralarına girmekte de haberi hazırladığımız 09:05 sularında ciddi sıkıntılar yaşanıyor.

OPERASYON MU?

İnternet ve sosyal medyadaki yavaşlamanın HDP’li milletvekillerine yönelik operasyonlarla ilgili olduğu öne sürülüyor. Konuyla ilgili resmi açıklama henüz gelmedi.


Bir önceki yazımda « makalem var.
babasultan

Doğru, Güzel ve Adil olan her şeyi sever, efendiliğe bayılır. Yalandan dolandan ikiyüzlülükten nefret eder.

ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?