İSLÂM DİNİNE GİRMENİN YOLU

yorum yok
998 kez görüntülendi okuma
13 Haziran, 2014

cocuk

İSLÂM DİNİNE GİRMENİN YOLU
Müslüman olmayan bir kişi müslüman olmayı arzu ederse Kelime-i Şehâdet veya Kelime-i Tevhîd’i söylemesi (farzdır) “Allah’ın birliğine, O’ndan başka tapılacak olmadığına ve Hz. Muhammed (s.a.v.)in Allah’ın kulu Peygamberi olduğuna iman etmesi, bunu kabul ve tasdik eylemesi icab eder. Bu iki esası kabul eden bir insan mü’mindir.
Bu iman ve tasdikini şöylece açıklarsa daha iyidir: “Ben İslâm Dininden başka her dinden uzaklaştım. Ben Allah’ın birliğine, Meleklerine, Kitablarına, Peygamberlerine, Hz. Muhammed (Aleyhi’s-Selam) Allah’ın kulu ve Peygamberi olup, O’nun Peygamberliğinin bütün insanlık için olduğuna ve Hz. İsa’nın da diğer peygamberler gibi sadece Allah’ın kulu ve peygamberi olduğuna, Ahiret Gününe, Kaza ve Kadere, Hayır ve Şer her şeyin Allah’ın yaratmasıyla meydana geldiğine inandım ve iman ettim.”
Böylece müslüman olmuş bir kişi için başka bir merasime lüzum yoktur. İslâm dairesine girmek için bu kadarı yeterlidir. Bundan sonra boy abdesti alıp, İslâm’ı öğrenmeye ve yaşamaya başlar.


Bir önceki yazımda « makalem var.
admin

Doğru, Güzel ve Adil olan her şeyi sever, efendiliğe bayılır. Yalandan dolandan ikiyüzlülükten nefret eder.

ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?