Yüzde Kızarıklık Ve Yanma

yorum yok
321 kez görüntülendi okuma
21 Ekim, 2016

Yüzde kızarıklık ve yanma problemi bir çok nedenden kaynaklanabilmektedir. Daha çok sinir sistemine dayalı hastalıklar ya da rahatsızlıklar sonucunda yüz bölgesinde kızarma ve yanma gibi durumlar oluşmaktadır. Sinirsel rahatsızlıklar dışında ani ve çok yoğun hissedilen duyguların sonucunda da yüzde kızarıklık ve yanma görülebilmektedir. Özellikle çok utangaç ve çekingen kişilerde bu durum daha çok görülmektedir.

Sağlıksız ve dengesiz beslenme gibi durumlar da yüzde kızarıklık oluşmasına neden olabilmektedir. Yapılan araştırmalara göre çok baharat ve yağ içeren besinler tüketen kişilerin yüzünde kızarıklık ve yanma görülebilmektedir. Fazla alkol ve sigara kullanan kişilerde bu rahatsızlık daha çok görülmektedir. Alkol vücuttaki damarların genişlemesine neden olmakta ve bunun sonucunda da yüz bölgesinde kızarıklıklar oluşmaktadır.

Yüzde Kızarıklık ve Yanma Neden Olur?

Yüzde kızarıklık ve yanmanın ortaya çıkması sinir bölgelerine alınan hasarlarla doğrudan ilgilidir. Sinir bölgelerine fiziksel yapılan  ya da bazı rahatsızlıklar sonucunda yapılan baskılar, yüz bölgesinde kızarıklık ve yanmaların oluşmasına neden olmaktadır. Şeker hastalığı, nöropati ve diyabetik nöropati gibi sinirsel hastalıklar yüzde kızarma ve yanmaya neden olabilmektedir. Yüzde görülen bu rahatsızlıklar daha çok sinirsel hastalıkları işaret etmektedir. Sinirsel hastalıklar dışında düzensiz beslenme, alkol, sigara gibi etkenlerde yüzde kızarıklık ve yanmanın oluşmasına neden olabilmektedir.

Yüzde Kızarıklık ve Yanma Tedavi

Yüzde kızarıklık ve yanma rahatsızlığının bir çok nedeni olduğundan kesinlikle doktora başvurulmalıdır. Uzmanlar tarafından yapılacak tetkikler sonucunda rahatsızlığın nedeni saptanır ve tedavi sürecine başlanır. Rahatsızlığın nedenine göre tedavi yöntemi değişebilmektedir. Genelde antibiyotik ve ilaç tedavisi uygulansa da, rahatsızlığa göre bu durum değişebilmektedir…


Bir önceki yazımda « makalem var.
babasultan

Doğru, Güzel ve Adil olan her şeyi sever, efendiliğe bayılır. Yalandan dolandan ikiyüzlülükten nefret eder.

ETİKETLER :

YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?