Büyü ve Sihir

2 yorum
1.547 kez görüntülendi okuma
24 Kasım, 2013

hurafe

Büyü ve sihrin büyük günahlardan olduğunda şüphe yoktur. Zinanın ise, kebâirden sayıldığı ve bazı yerler itibariyle büyük günahlardan olduğu ifade edilmektedir.

İnsanlar zina edeni iflah etmezler; fakat sihirbazlara, büyücülere teveccüh edebilirler. Bugün, sihir ve sihirbazlık oldukça revaçta. Halbuki bunların hepsi yalancı. Yaptıkları da yalan. Bu arada kendilerinden birtakım harikulâde hallerin zuhuru, onların salâhına delâlet etmez. Zira, Müseylime’de de bazı harikulâde haller vardı; ama sahtekâr ve yalancının biriydi.


Bir önceki yazımda « makalem var.
babasultan

Doğru, Güzel ve Adil olan her şeyi sever, efendiliğe bayılır. Yalandan dolandan ikiyüzlülükten nefret eder.

ETİKETLER :

Benzer Yazılar

YorumlarYorumlar (2 Yorum)

  • Bu yazıyı 5846 numaralı Telif Hakları Kanununa aykırı olarak ve yazarının adı ve internet bağlantısı olmadan yayınladınız. Kanunun 71. maddesi uyarınca hakkınızda işlem yapılmak üzere şikayette bulunma hakkım olduğu için sizi uyarıyorum. Derhal bu yazıyı buradan kaldırınız. Ayrıca IPS’e de şikayetimi belirterek sitenizin kapatılmasını sağlayabileceğimi size iletirim. Derhal bu yazıyı kaldırırsanız ve bir daha asla telif hakları kanununa karşı gelmezseniz sizinle yarın avukatım irtibata geçmeyecektir. Ancak bunun aksini yaparsanız kanun uyarınca hakkınızda işlem yapılacaktır. Saygılarımla, Mor Alev

    • Uyarınız için teşekkürler kardeşim, yazınızı yayından kaldırdım. İyi günler dilerim. Ayrıca ne çabuk haberiniz oldu, herhangi bir uyarıcı sistem varsa bende kullanmak isterim sitemde.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?